Ολα τα Αποτελέσματα της 16ης Αγωνιστικής ( 12 & 13 Ιαν. 2019) στην Α΄ κατηγ. Χαλκιδικής.

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 15ης αγων. της Α΄ κατηγ.
Σάββατο 12 Ιανουαρίου 
Τορωναίος Αφύτου – Θύελλα Κρήνης (1-0)
Α.Ο.Χανιώτης – Άρης Κασσανδρείας (1-2)
Ν. Π.Ο.Ν. Καλλικράτειας – Νίκη Πολυγύρου (1-0)
Κυριακή 13 Ιανουαρίου 



Ελπίδα Βραστών – Α.Ο.Σάρτης (0-0)
Άκανθος Ιερισσού – Διγενής Λακκώματος (0-2)
Απόλλων Αρναίας – Π.Ο.Μουδανιών (2-4)
Όλυνθος Ολύνθου – Προποντίδα Ν. Μαρμαρά (7-0)
Ανθεμούς Γαλάτιστας – Τα Μ.Κ Στρατωνίου (0-4)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (σε 16 αγώνες)
1.Ν. Π.Ο.Ν. Καλλικράτειας 38
2.Τα Μ.Κ Στρατωνίου 38
3.Νίκη Πολυγύρου 34
4.Π.Ο. Μουδανιών 33
5.Όλυνθος Ολύνθου 32
6.’Άρης Κασσανδρείας  29
7.Α.Ο. Σάρτης 26
8.Τορωναίος Αφύτου 25
9.Α.Ο.Χανιώτης 21
10.Ανθεμούς Γαλάτιστας 19
11.Θύελλα Κρήνης 18
12.Ελπίδα Βραστών 17
13.Απόλλων Αρναίας 14
14.Διγενής Λακκώματος 14
15.Άκανθος Ιερισσού 3
16.Προποντίδα Ν. Μαρμαρά 1
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17)
Σάββατο 19 Ιαν. 2019 ωρα: 15:00
ΣΑΡΤΗ – ΛΑΚΚΩΜΑ
ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ – ΑΡΝΑΙΑ
Ν. ΜΑΡΜΑΡΑΣ – ΑΦΥΤΟΣ
Κυριακή 20 Ιαν. 2019 ωρα: 15:00
ΜΟΥΔΑΝΙΑ – ΒΡΑΣΤΑ
ΚΡΗΝΗ – ΙΕΡΙΣΣΟ
ΣΤΡΑΤΩΝΙ -ΧΑΝΙΩΤΗ
ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ – ΟΛΥΝΘΟΣ
ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ -ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ
ΟΛΟΙ ΟΙ ΣΚΟΡΕΡΣ ΤΗΣ Α΄ ΚΑΤΗΓ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ (16η αγωνιστική):
12 ΓΚΟΛ:
Γερασίμου (ΑΦΥΤΟΣ) 
Σαϊτιώτης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
 Μέτσι (ΟΛΥΝΘΟΣ)

10 ΓΚΟΛ:

Δοκλοδήμος Κ. (ΚΡΗΝΗ)
Καραπαυλος (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
 Πανισκάκης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
9 ΓΚΟΛ:
8 ΓΚΟΛ:
Μελίσσης (ΣΑΡΤΗ)
 Σμυρλής (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Καρνόπουλος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
 Κομνηνάκης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
7 ΓΚΟΛ:
Καραβασίλης (ΒΡΑΣΤΑ)
Παναγιωτόπουλος (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Αθανασιάδης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Παυλάτος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
 Τσουκάνης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
6 ΓΚΟΛ:
Μήτσικας (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Νταμαρλής (ΣΑΡΤΗ)
Γεράντζης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
 Μπουλγουρίδης (ΑΡΝΑΙΑ)
5 ΓΚΟΛ:
 Τσακελίδης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Λεσάϊ (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Βούλγαρης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
 Ιβάνωφ (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
4 ΓΚΟΛ:
Μανώλη (ΑΦΥΤΟΣ)
 Πάτσι (ΑΦΥΤΟΣ)
Λουκάκης (ΣΑΡΤΗ)
Ζάβας (ΣΑΡΤΗ)
Βαλμάρσκι (ΑΡΝΑΙΑ)*
Χλιάπας (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
 Χατζηστεργίου (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Παπαστεργίου (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
 Λεμονής (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Μεμά (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Αποστολίδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
3 ΓΚΟΛ:
Σουσούρας (ΒΡΑΣΤΑ)
 Κακούρος (ΒΡΑΣΤΑ)
 Σέρα (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Νεοχωρίτης (ΚΡΗΝΗ)
Πόγκι (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
 Ιατρού (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
 Τσούρι (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
 Μίλκας (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Δόμπρογλου (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Σαραγιώτης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
 Φρόκου (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
Τοντώρ (ΑΦΥΤΟΣ),
 Σταματίου (ΑΡΝΑΙΑ)
2 ΓΚΟΛ:
Σολωμονίδης (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Βέντσιος (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Μυλωνας (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Στερμούγκου (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Αθανασιάδης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Μπεκτάς (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Πασχαλίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Χρυσογονίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Γιαννακόπουλος (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Γεωργαντας (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Φοιτάς (ΑΦΥΤΟΣ)
Σκέντος (ΑΦΥΤΟΣ)
Σιδηρόπουλος (ΑΦΥΤΟΣ)
 Αρδάς (ΒΡΑΣΤΑ)
Αρζουμανίδης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Παπαγεωργίου (ΑΡΝΑΙΑ)
Τζιότζιος (ΑΡΝΑΙΑ)
Δουρμούσης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Σουχασβίλι (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Πετσάβας (ΣΑΡΤΗ)
Ζάγκας (ΚΡΗΝΗ)
Ροφαέλλας (ΚΡΗΝΗ)
Μαναλούτσος (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Κυπριανού (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Βακαλόπουλος (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Φαϊτατζόγλου (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Σάρτιος (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Τερσενίδης (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Τζέφι (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
Σουάνης (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
1 ΓΚΟΛ:
Χριστάρας (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Ντόϊ (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Καραδήμος (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Πόπτσης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Πιπινίκας (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Αθανασιάδης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Λουϊζίδης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ)
Τερσενίδης (ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Ψευτογιώργος (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Πέπας (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Κεριότα (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Μουρμούρης Γ. (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Μουρμούρης Ν. (ΟΛΥΝΘΟΣ)
Λιτζερίνος (ΑΦΥΤΟΣ)
Χαντζαρίδης (ΑΦΥΤΟΣ)
Λογγινίδης (ΑΦΥΤΟΣ)
Σιούζος (ΑΦΥΤΟΣ)
Νωτάκης (ΚΡΗΝΗ)
Καραποστόλου (ΚΡΗΝΗ)
Μπαλαμπάνης Δ. (ΚΡΗΝΗ)
Κωνσταντινίδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Τζόβας (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Θυμιανής (ΛΑΚΚΩΜΑ )
Τσακλιδης (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Κιουλτζής (ΛΑΚΚΩΜΑ)
Αγγελής (ΒΡΑΣΤΑ)
Μπουμπούρης (ΒΡΑΣΤΑ)
Πανταζίδης (ΒΡΑΣΤΑ)
Λιόλιος (ΒΡΑΣΤΑ)
Νέστωρ (ΒΡΑΣΤΑ)
Φλέσας (ΒΡΑΣΤΑ)
Πάλα (ΑΡΝΑΙΑ)
Τσιούκας Β. (ΑΡΝΑΙΑ)
Κυρικτσής (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Ντακόστα (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Ρίτσα (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Νικολαϊδης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Τζούγκο (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ),
Σαπανίδης (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Μανόλωφ (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Νίνος (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Αναγνώστου (ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ)
Πανούσης (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Πρόκος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Παπαδόπουλος (ΣΤΡΑΤΩΝΙ)
Σιμώνης (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
Παπαζάχος Θ. (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
Πλάτσκος (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
Ακριτίδης (ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ)
Νταντάμης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Κατσαμακίδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Φιλιππίδης (ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ)
Τσενεκίδης (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Ιατρου (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Μπουλάρι (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Μπλές (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Ναούμ (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Νικολαϊδης (ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Πασχαλάς(ΙΕΡΙΣΣΟΣ)
Τσάμης (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Νταής (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Ντέντια (ΧΑΝΙΩΤΗ)
Μανωλακούδης (ΣΑΡΤΗ)
Τακάκης (ΣΑΡΤΗ)
Πράπας ( ΜΑΡΜΑΡΑΣ)
Μάρθας (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Συρόπουλος (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Δάμδαλης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
Αστεριάδης (ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ)
1 ΑΥΤΟΓΚΟΛ:
 Σάρτιος (ΜΑΡΜΑΡΑ) υπερ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ
Λουϊζίδης (ΜΟΥΔΑΝΙΑ) υπερ ΧΑΝΙΩΤΗΣ
   
* Ο Βαλμάρσκι (ΑΡΝΑΙΑΣ) πέτυχε το 1 απο τα 4 γκόλ του με την φανέλα της Καλλικράτειας
ΑΡΧΕΙΟ: ΘΩΜΑ EYΘΥΜΙΑΔΗ

Αποτέλεσμα εικόνας για τηε βεστ
OI ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΤΗΣ 16ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ (12 & 13  Ιαν.. 2019) ΣΤΗΝ Α΄ ΚΑΤΗΓ. ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ AΠΟ ΤΗΝ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ “Μetrosport”: 


1. Καλύτερος Τερματοφύλακας:  Στέφανος Αζώφ (Αρης Κασσανδρείας) στο ΧΑΝΙΩΤΗ – ΚΑΣΣΑΝΔΡΑ

2. Καλύτερος Αμυντικός: Γιώργος Σκέντος (Τορωναίος Αφύτου) στο  ΑΦΥΤΟΣ – ΚΡΗΝΗ

3. Καλύτερος Μέσος:  Μπλέντι Λεσαϊ (Ν. Π.Ο. Ν. Καλλικράτειας) στο  ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ
  
4. Καλύτερος Επιθετικός: Θανάσης Παναγιωτόπουλος (Π.Ο. Μουδανιών) στο ΑΡΝΑΙΑ – ΜΟΥΔΑΝΙΑ 

5. Καλύτερος Μικρός Ποδοσφαιριστής: Στέλιος Γιαννακόπουλος (Διγενή Λακκώματος)στο ΙΕΡΙΣΣΟΣ – ΛΑΚΚΩΜΑ

6. Καλύτερο Γκόλ: Τέο Μεμά (Τα “Μ.Κ.” Στρατωνίου)  στο ΓΑΛΑΤΙΣΤΑ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ

7. Καλύτερος Προπονητής: Δημήτρης Κάλφας (Ν. Π.Ο.Ν. Καλλικρατειας) στο ΚΑΛΛΙΚΡΑΤΕΙΑ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ

8. Καλύτερος Διαιτητής:  Φώτης Σκούτας στο  ΒΡΑΣΤΑ – ΣΑΡΤΗ

Απάντηση

Αρέσει σε %d bloggers: