Για ακόμη μία φορά η διαιτησία έβαλε το χέρι της.

Έχουμε παίξει 18 παιχνίδια φέτος και έχουμε αδικηθεί σε 5

και δεν ευνοηθήκαμε σε κανένα.
Τυχαίο???
Καθαρό χέρι στο 12’ λεπτό εντός της περιοχής της αντιπάλου ομάδας, οι διαιτητές έκλεισαν τα μάτια τους.
Ένα χέρι που είδαν και όσοι ήταν στην πλατεία της Αρναίας.. Ο διαιτητής όμως δεν είδε κάτι.
Τους καταλαβαίνουμε όμως γιατί σήκωσε το χέρι ο παραστάτης και γύρισαν το κεφάλι οι διαιτητές, κι έτσι δεν πρόσεξαν πως στο σηκωμένο χέρι βρήκε η μπάλα.
Είστε τραγικοί!

Για τον αγώνα:
Πρώτη ισοπαλία φέτος για την ομάδα μας..
Με απουσίες της τελευταίας στιγμής..
Ωστόσο μέσα στο γήπεδο δείξαμε τη δουλειά που γίνεται φέτος.
Προσπαθήσαμε να πάρουμε τους 3 βαθμούς της νίκης αλλά δεν τα καταφέραμε. Επηρεασμένοι και από τους τραυματισμούς της τελευταίας στιγμής.
Στο 1ο ημίχρονο δόθηκαν πολλές μάχες και από τις δύο ομάδες με ελάχιστες ευκαιρίες.
Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα μας κυριάρχησε παντού αλλά δεν καταφέραμε να τελειώσουμε όπως θέλαμε τις ευκαιρίες που μας δόθηκαν.
Ανάλυση αγώνα:
04’ – Μετά από κόρνερ του Κυριαφίνη Γ. ο Μάρθας Σ. έπιασε το γυριστό με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
12’ – ΔΕΝ ΔΟΘΗΚΕ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΟ ΠΕΝΑΛΤΙ, σε χέρι αμυντικού του Απόλλων μετά από γυριστό σουτ του Στόικου Γ.
21’ – Σουτ του Αυγερινού Δ. πέρασε άουτ.
22’ – Σέντρα σουτ του Μπήντου Σ. απέκρουσε με τα πόδια και στη συνέχεια μπλόκαρε ο τερματοφύλακας του Απόλλων.
33’ – (Απόλλων) Σε σέντρα του Τσιούκα Ρ. ο Κοκότας έπιασε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
—- —- —- —- —-
53’ – Μετά από κόρνερ του Κυριαφίνη Γ., ο Αυγερινός Δ. έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα λίγο πάνω από την εστία.
57’ – Μετά από φάουλ του Μάρθα Σ. ο Τουπλικιώτης Μ. έπιασε το σουτ στην κίνηση αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι.
61’ – (Απόλλων) Μετά από σέντρα του Τσιούκας Ε., ο Πετάλλι έπιασε την κεφαλιά και η μπάλα ξύρισε το οριζόντιο δοκάρι.
65’ – Μετά από σέντρα του Τουπλικιώτης Αχ., ο Παγώνης Κ. έπιασε την κεφαλιά στο 2ο δοκάρι αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ.
84’ – Ο Τουπλικιώτης Μ. γέμισε πίσω από το κέντρο, και μετά από λάθος της άμυνας του Απόλλων ο Στόικος Γ. βρέθηκε στο ύψος της μεγάλης περιοχής, τσίμπησε τη μπάλα αλλά ο τερματοφύλακας μπλόκαρε με διπλή προσπάθεια.
88’ – (Απόλλων) Μετά από κακή εκτίμηση της φάσης από τους αμυντικούς μας ο Σουλάνης βρέθηκε τετ α τετ από τον τερματοφύλακά μας, πρόλαβε και πλάσαρε και η μπάλα σε κενή εστία ξύρισε το κάθετο δοκάρι.
89’ – Σουτ του Αυγερινού Δ. έξω από την περιοχή η μπάλα βρήκε στο οριζόντιο δοκάρι.
90’ – Μετά από εκτέλεση φάουλ του Κυριαφίνη Γ., ο Τουπλικιώτης Μ. έπιασε την κεφαλιά στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
Συγχαρητήρια σε όλους για την προσπάθειά τους.!
Απόλλων Αρναίας – Θύελλα Στανού 0-0
Θύελλα Στανού: (Κυριαφίνης Γιάννης)
Στέφος Ρ., Τρικαλιώτης Β., Τουπλικιώτης Μ., Παγώνης Κ. , Μπήντος Σ., Χαλκιάς Χ., Αυγερινός Δ., Κυριαφίνης Γ., Μάρθας Σ., Ηλίας Α. (46’ Τουπλικιώτης Αχ.), Στόικος Γ.
MVP του αγώνα ο 16χρονος Χαλκιάς Χρυσόστομος..
Πολύ καλή η παρουσία του νεοαποκτηθέντα Ραφαήλ Στέφου.!
Πολύ καλός για ακόμη μία φορά ο Τουπλικιώτης Μπάμπης..!
Συνεχίζουμε..
Ραντεβού την Κυριακή, για ένα δυνατό παιχνίδι στην έδρα μας με την πρωτοπόρο Προποντίς Μαρμαρά!
Απλός θα θέλαμε για ακόμη μία φορά να ζητήσουμε από την ΕΠΣΧ να ελέγξει επιτέλους τα αποδυτήρια των ομάδων.
Φέτος παίξαμε 9 εκτός έδρας αγώνες και κάναμε μπάνιο μόνο στα 2. Όλα τα άλλα μπάνια;;; Χαλασμένα..