Ριέκα – ΠΑΟΚ: 0-1 (Ημίχρονο)

Ημίχρονο στην Κροατία με τον ΠΑΟΚ να προηγείται 0-1 της Ριέκα, χάρη στο γκολ του Ελ Καντουρί από το 10′. Ο Σβαμπ έκανε εξαιρετική κάθετη πάσα στην “καρδιά” της άμυνας των Κροατών, με τον επιθετικό του ΠΑΟΚ να πετάγεται και με κοντινή προβολή να κάνει το 0-1. To 0-1 είναι Ένα σκορ που δίνει στον ΠΑΟΚ την πρόκριση στους ομίλους του Europa Conference League.Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος στο πρώτο ημίχρονο.

41′ Ακόμα ένα δοκάρι για τον ΠΑΟΚ και δεύτερο για τον Ελ Καντουρί!

37’Ανεπανάληπτη χαμένη ευκαιρία για τη Ριέκα, με τον Τόμετσακ να αστοχεί ολομόναχος από πλεονεκτική θέση. Στο ξεκίνημα της φάσης οι Κροάτες ζητούν πέναλτι σε χέρι του Σβαμπ.

32′ Μεγάλη στιγμή για τη Ριέκα, η οποία κυκλοφόρησε πολύ καλά την μπάλα έξω από την περιοχή του ΠΑΟΚ. Ευτυχώς, το σουτ του Άμπας από μακριά δεν βρήκε στόχο.

28′ Έχει πέσει ο ρυθμό στο τελευταία λεπτά, με τους Θεσσαλονικείς όμως να διαχειρίζονται εξαιρετικά το υπέρ τους αποτέλεσμα.

19′ Πρώτη απειλή για τη Ριέκα με το μακρινό σουτ του Τόμετσακ μετά από κλέψιμο στον χώρο της μεσαίας γραμμής.

16’Κίτρινη κάρτα στον Λούκας Τέιλορ για σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Γκάλοβιτς.

14′ Κίτρινη κάρτα στον Άμπας για μαρκάρισμα πάνω στον Σβιντέρσκι.

11′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ! Εξαιρετική κάθετη πάσα στου Σβαμπ στην “καρδιά” της άμυνας των Κροατών, εκεί όπου πετάχτηκε ο Ελ Καντουρί και με προβολή άνοιξε από κοντά το σκορ.

6′ ΤΕΡΑΣΤΙΑ διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Ο Ζίβκοβιτς έστειλε την μπάλα στο αριστερό δοκάρι της Ριέκα, ενώ στη συνέχεια της φάσης, ο Κούρτιτς με ωραίο πλασέ σημάδεψε και εκείνος το ίδιο δοκάρι!

Ξεκίνησε το παιχνίδι.

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Ουκρανός Σέρχι Μπόικο, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Βιζότσκι και Ζαποροζένκο και τέταρτο τον Σούρμαν.

ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Λούκας Τέιλορ, Βαρέλα, Κρέσπο, Βιεϊρίνια, Κούρτιτς, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Μπίσεσβαρ, Ελ Καντουρί, Σφιντέρσκι.

Ριέκα: Πρσκάλο, Τόμετσακ, Εσκοβάλ, Κρέσιτς, Γκάλοβιτς, Βούκσεβιτς, Πάβιτσιτς, Λεπινίτσα, Ισάχ, Άμπεμ, Ντμιτς