Ελπίς Πολυγύρου: Άλλη μια εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας

Ελπίς Πολυγύρου VS ΑΠΟΕΛ Γερακινης

2 – 1

Άλλη μια εντός έδρας νίκη για την ομάδα μας απέναντι σε έναν πολύ καλό αντίπαλο. Το σκορ άνοιξε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, έπειτα από ωραία εκτέλεση φάουλ του Σαραφιανου πήρε την μπάλα με κεφαλιά αντίπαλος αμυντικός, αλλά αυτή κατέληξε στα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Νίκος Σαραφιανος στέλνοντας το στην δεξιά γωνία, αλλά ο αντίπαλος τερματοφύλακας το απέκρουσε με επιτυχία.

Λιγο αργοτερα και μετά από εξαιρετική ενέργεια του Σαμπιαν Γιακου η μπάλα έφτασε στα πόδια του Χρήστου Ρινη με κάθετη μπαλιά και αυτός εκτέλεσε τον αντίπαλο τερματοφύλακα διαμορφώνοντας έτσι το 2-0.

Ο αντίπαλος προσπάθησε να αντιδράσει και στο 88′ μείωσε σε 2-1. Συγχαρητήρια σε όλους τους ποδοσφαιριστές για την προσπάθεια και καλή συνέχεια στην ομάδα της Γερακινής στο υπόλοιπο του πρωταθλήματος.