Εθνικές εκλογές 2019: Πού και πώς ψηφίζουμε

Οι προσεχείς βουλευτικές εκλογές θα διεξαχθούν την
Κυριακή 7 Ιουλίου 2019. Η ψηφοφορία διαρκεί από τις 7:00 το πρωί έως τις 7.00 το απόγευμα.
Η άσκηση του εκλογικού δικαιώματος σύμφωνα με την εκλογική νομοθεσία είναι υποχρεωτική. Από την υποχρεωτική άσκηση του εκλογικού δικαιώματος απαλλάσσονται νόμιμα όσοι την ημέρα της ψηφοφορίας θα βρίσκονται στο εξωτερικό και όσοι έχουν υπερβεί το 70ό έτος της ηλικίας τους.
Μπορείτε να ψηφίσετε με την αστυνομική ταυτότητα, το διαβατήριό σας, την άδεια οδήγησης ή το ατομικό βιβλιάριο υγείας όλων των ασφαλιστικών ταμείων που έχουν εκδοθεί από τις αρμόδιες ελληνικές αρχές. Η «κομμένη» ταυτότητα είναι αποδεκτή. Εάν έχουν αλλάξει τα προσωπικά σας στοιχεία (π.χ. μεταβολή επωνύμου λόγω διαζυγίου), θα πρέπει να προσκομίσετε τα σχετικά δικαιολογητικά. Στρατιωτικοί και υπηρετούντες στα σώματα ασφαλείας χρησιμοποιούν την υπηρεσιακή τους ταυτότητα.

  1. Για τις γενικές Βουλευτικές
    εκλογές της 7ης Ιουλίου
    2019
    ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Χαλκιδικής.
Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών
κομμάτων :
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ
 ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ
ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1 . ΙΓΓΛΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου
2 . ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη
3 . ΠΑΝΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ του Χρήστου
4 . ΣΑΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη
5 . ΤΟΣΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Ηλία
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1 . ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2 . ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Βασιλείου
3 . ΣΟΦΙΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Ευαγγέλου
4 . ΤΑΣΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γεωργίου
5 . ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΟΥ-ΛΕΜΟΝΙΑΔΟΥ
ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΙΤΣΑ) του Ηλία
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1 . ΒΑΪΝΔΕΡΛΗ ΕΥΡΥΚΛΕΙΑ του Δημητρίου
2 . ΒΛΑΧΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ιωάννη
3 . ΖΑΜΠΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ του Χαραλάμπους
4 . ΜΑΝΩΛΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Γρηγορίου
5 . ΧΑΣΑΠΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Δημητρίου
Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό
Κίνημα – Κίνημα Δημοκρατών
Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά
– Προοδευτικό Κέντρο – “ΕΔΕΜ” – Κινήσεις
Πολιτών)
1 . ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αστερίου
2 . ΕΥΤΑΤΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Νικολάου
3 . ΖΕΠΠΟΥ ΜΑΡΘΑ του Ιωάννη
4 . ΚΑΝΕΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Δημητρίου
5 . ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γερασίμου
2 . ΛΥΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
3 . ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου
4 . ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Αστερίου
5 . ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1 . ΑΛΕΞΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου
2 . ΣΑΚΟΛΕΒΑ ΜΑΡΙΑ του Σωτηρίου
3 . ΤΣΑΟΥΡΕΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στυλιανού
ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)
1 . ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ του Μιχαήλ
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ
ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής,
επαναστατικής, κομμουνιστικής
Αριστεράς και της ριζοσπαστικής
Οικολογίας
1 . ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
2 . ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΗ ΒΡΕΤΟΥ ΦΑΝΗ του
Βασιλείου
3 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του
Γεωργίου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1 . ΑΛΕΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου
2 . ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χρήστου
3 . ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη
4 . ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ του Χρήστου
5 . ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Αποστόλου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1 . ΒΟΥΖΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Δημητρίου
2 . ΕΛΙΟΔΩΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού
3 . ΜΠΑΒΕΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζαρίφη
4 . ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Νικολάου
5 . ΠΙΤΟΥΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Ιωάννη
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)
1 . ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΜΑΝΔΕΛΕΝΑΚΗ ΖΩΗ του Ηλία
Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο
συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ)
και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1 . ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Αναστασίου
2 . ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ του
Κωνσταντίνου
3 . ΤΣΟΜΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1 . ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοφίλου
2 . ΓΡΑΣΣΟΥ ΚΑΛΙΡΡΟΗ του Γεωργίου
3 . ΔΕΡΓΙΑΔΕ-ΚΑΝΤΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του
Λεωνίδα
4 . ΠΑΣΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αντωνίου
ΜέΡΑ25
1 . ΜΠΑΡΜΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
2 . ΣΟΦΤΣΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
3 . ΧΟΥΧΟΥΤΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Αθανασίου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1 . ΒΑΓΓΛΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ (ΣΤΕΡΓΙΟΣ)
του Αγγέλου
2 . ΚΛΗΜΑΤΣΙΔΑ ΣΩΣΑΝΝΑ του Αστερίου
3 . ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Βασιλείου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1 . ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΓΕΡΑΚΙΝΑ του Χριστοδούλου
2 . ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου
3 . ΤΡΕΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου
     Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων  της Επικρατείας
ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1 . ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ)
του Νικολάου
2 . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
3 . ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ)
του Βασιλείου
4 . ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του
Γερασίμου
5 . ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ
του Αναστασίου
6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ
– ΠΑΝ) του Δημητρίου
7 . ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή
8 . ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ)
του Κωνσταντίνου
9 . ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ)
του Δημητρίου
10 . ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ)
του Απόστολου
11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του
Κωνσταντίνου
12. ΓΑΛΑΝΑΚΗ – ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του
Εμμανουήλ
ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)
1 . ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του
΄Οθωνος
2 . ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ)
του Παναγιώτη
3 . ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του
Βασιλείου
4 . ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ)
του Δημητρίου
5 . ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου
6 . ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
7 . ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του
Χρήστου
8 . ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου
9 . ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου
10 . ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του
Αναστασίου
11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ
(ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου
12 . ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
του Γεωργίου
ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ – ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1 . ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
– ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του
Ροβέρτου – Τιμόθεου – Χριστόφορου
2 . ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
3 . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του
Αντύπα
4 . ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ
του Νικολάου
5 . ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου
6 . ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου
7 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του
Αντωνίου
8 . ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του
Αθανασίου
9 . ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ – ΕΥΡΥΔΙΚΗ
του Μαυρουδή
10 . ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του
Ιωάννη
11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
του Βασιλείου
12 . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του
Στυλιανού
Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα
– Κίνημα Δημοκρατών
Σοσιαλιστών – Ανανεωτική Αριστερά – Προοδευτικό
Κέντρο – “ΕΔΕΜ” – Κινήσεις
Πολιτών)
1 . ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου
2 . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά
3 . ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
4 . ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του
Βασιλείου
5 . ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη
6 . ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου
7 . ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού
8 . ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου
9 . ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ)
του Κωνσταντίνου
10 . ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή
11 . ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου
12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
του Ανέστη
ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ
1 . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου
2 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ)
του Σπυρίδωνα
3 . ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4 . ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του
Ιωάννη
5 . ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο
6 . ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου
7 . ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
του Σωτηρίου
8 . ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του
Αθανασίου
9 . ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του
Βασιλείου
10 . ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου
11 . ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη
12 . ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του
Στέργιου
ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ
1 . ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη
2 . ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου
3 . ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
4 . ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ
5 . ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου
6 . ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου
7 . ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ – ΧΡΗΣΤΟΣ
του Σπυρίδωνος
8 . ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου
9 . ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου
10 . ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του
Ιωάννη
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ
ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την
ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής,
κομμουνιστικής
Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας
1 . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ
ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου
2 . ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου
3 . ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου
4 . ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ)
του Χρίστου
5 . ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ)
του Νικολάου
6 . ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου
7 . ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου
8 . ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του
Λουτφάρ Ραχμάν
9 . ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του
Αλεξάνδρου
10 . ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ – ΕΡΣΗ του
Σπυρίδωνος
11 . ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου
12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ
(ΠΟΠΗ) του Γεωργίου
ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ
1 . ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του
Παναγιώτη
2 . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου
3 . ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
4 . ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου
ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ
1 . ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου
2 . ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του
Ιωάννη
3 . ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου
4 . ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του
Αθανασίου
5 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του
Ιωάννη
6 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του
Χρήστου
7 . ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου
8. ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη
9. ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου
10. ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου
11. ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη
12.ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του
Λαζάρου
Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο
συμμετέχουν τα
πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ)
και ΑΓΡΟΤΙΚΟ
ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)
1 . ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος
2 . ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του
Φανουρίου
3 . ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη
4 . ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου
5 . ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου
ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ
1 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ)
του Θεόδωρου
2 . ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ)
του Βασιλείου
3 . ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου
4 . ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ
του Νικολάου
5 . ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
6 . ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου
7 . ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη
8 . ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα
9 . ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ – ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ)
του Γεωργίου
10 . ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη
11 . ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου
12 . ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του
Γεωργίου
ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ
ΜέΡΑ25
1 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ)
του Στυλιανού
2 . ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά
3 . ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του
Νικολάου
4 . ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
5 . ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου
6 . ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του
Νικολάου
7 . ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου
8 . ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ – ΣΠΥΡΙΔΩΝ
του Ανδρέα
9 . ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου
10 . ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του
Ιωάννη
11 . ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ
(ΛΙΛΑ) του Διονυσίου
12 . ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ)
του Γεωργίου
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ
1 . ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ
2 . ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου
3 . ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του
Βενιζέλου – Ελευθερίου
ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ
1 . ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου
2 . ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη
3 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
του Γεωργίου
4 . ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ – ΕΛΕΝΗ
(ΕΝΗ) του Μαργαρίτη
5 . ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη

6 . ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

Απάντηση

Αρέσει σε %d bloggers: