Η Ανακοίνωση του Α.Ο. Σημάντρων για τον αγώνα του με τον Διγενή Λακώματος

Σε ένα παιχνίδι που χάρηκε κάθε φίλαθλος η ομάδα μας χάνοντας για ακόμα μια φορά πολλές ευκαιρίες να διευρύνει το σκορ
Έφυγε με τον 1 βαθμό της ισοπαλίας απο το γήπεδο του Διγενή Λακωματος και βρίσκετε σε 3πλη ισοβαθμία στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας την επόμενη αγωνιστική την Ελπις Πολυγύρου στο “ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ ΧΑΝΟΣ”

Η ομάδα μας αγωνίστηκε χωρίς την παρουσία του προπονητή καθώς λόγο προσωπικού προβλήματος έπρεπε να λείπει

Μπήκαμε νοθρα στον αγωνιστικό χώρο αλλά μετά το 15λεπτο ανεβάσαμε στροφές καθώς μετά από κίνηση του Βασίλη Ιορδανιδη έσπασε την μπάλα στον Σιουζο η οποία κόντραρε και στρώθηκε στον Σαββίδη ο οποίος με άψογο πλασέ έκανε το 1-0

Στο 2ο ημίχρονο μετά από μια κόντρα η μπάλα πήγε στο χέρι του Αμυντικού μας και ο Διαιτητής έδειξε δίκαια το πέναλτι όπου έγινε και η ισοφάριση

Καθώς το παιχνίδι έφτανε στο τέλος η ομάδα μας ταλαιπωρήθηκε από πολλούς τραυματισμούς και με αναγκαστικές αλλαγές αλλά και με πολλές ευκαιρίες να μην τις εκμεταλλευόμαστε έμεινε στο 1-1

Συγχαρητήρια και στους 22 παίκτες για το πάθος που έδειξαν!